Na Święta Sankt Petersburg 6 dni
sprawdź terminy, ceny i miejsca wsiadania oferta na 2019 rok w przygotowaniu
Opis
Położenie
Info praktyczne
Terminy i ceny
opis i program

Trasa zagraniczna:
Dyneburg (1) – Psków – Sankt Petersburg (3) - Carskie Sioło – Dyneburg (1) – Kowno

DZIEŃ 1:


Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd na Łotwę. Zwiedzanie miasta nad Dźwiną – Dyneburg: Krzyż Legionów, Wzgórze 4 Świątyń, Polskie Gimnazjum. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg. Trasa: ok. 650 km.

DZIEŃ 2:


Śniadanie. Wyjazd w kierunku Sankt Petersburga. Przekroczenie granicy łotewsko-rosyjskiej. Przejazd przez Rosję. Na trasie postój w Pskowie, krótkie zwiedzanie z pilotem m.in. Kremla oraz cerki św. Trójcy, podziwianie najwyższego rosyjskiego ikonostasu. Przejazd do hotelu w Sankt Petersburgu, zakwaterowanie i nocleg. Trasa: ok. 600 km.

DZIEŃ 3:


Śniadanie. Zwiedzanie Pałacu Zimowego z jednym z największych na świecie artystycznych i kulturalno-historycznych muzeów Ermitażem (zwiedzanie wnętrz). Przejazd do Carskiego Sioła – na początku XVIII wieku Piotr I podarował tę posiadłość swojej żonie Katarzynie I. Położona pośrodku pięknego parku letnia rezydencja z 300-metrową fasadą mieści w sobie skarby o nieocenionej wartości – m.in. Bursztynową Komnatę. Czas na zakup rosyjskich specjałów i pamiątek. Powrót do hotelu. Czas wolny na indywidualne przygotowania do świątecznej kolacji. Kolacja świąteczna w restauracji hotelowej (płatna dodatkowo). Dla chętnych nocna wycieczka metrem – Sankt Petersburg by night – zwiedzanie najokazalszych stacji metra oraz miasta po zmroku z piękną iluminacją zabytków i mostów (płatna dodatkowo). Trasa: ok. 70 km.

DZIEŃ 4:


Śniadanie. Wycieczka objazdowa po mieście: krążownik Aurora (z zewnątrz) – symbol rewolucji październikowej, Plac św. Izaaka, sobór św. Izaaka (z zewnątrz) – unikalny pomnik architektury. Newski Prospekt – główna arteria miasta, katedra Kazańska, sobór Zmartwychwstania Pańskiego (zwiedzanie wnętrz), Twierdza Pietropawłowska (najstarsza budowla miasta) z soborem św. Piotra i Pawła (miejsce spoczynku rosyjskich carów), cerkiew i klasztor Smolny, zabudowania Wyspy Wasilewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Admiralicja, budynek Sztabu Generalnego, pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec. Obiadokolacja. Chwila zabawy i relaksu – zwiedzanie Muzeum Wódki (fakultatywnie, płatne dodatkowo). Dla chętnych – wieczór folklorystyczny: występ profesjonalnego zespołu, który z humorem pokaże najbardziej znane rosyjskie tańce ludowe. W antrakcie – poczęstunek: kawior, szampan, wódka. Powrót do hotelu i nocleg. Trasa: ok. 50 km.

DZIEŃ 5:


Śniadanie. Czas wolny na zakup rosyjskich specjałów. Przejazd na Nocleg tranzytowy na Łotwie. Trasa: ok. 600 km.

DZIEŃ 6:


Śniadanie. Przejazd do kraju. Krótki postój w Kownie, spacer po kowieńskiej starówce. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Uwaga: powrót do niektórych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego. Trasa: ok. 650 km.
Całość trasy: około 2620 km

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE:


- przejazd autokarem lub mniejszym autokarem
- 5 noclegów w hotelach*** w pokoju 2-osobowym z łazienką
- 5 śniadań i 4 obiadokolacje
- opiekę pilota
- program turystyczny
- ubezpieczenie Signal Iduna (KL+CP 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 zł)

DODATKOWO PŁATNE:


- pakiet do realizacji programu: 160 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, komunikacja miejska, opłaty administracyjne, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki
- dopłata do świątecznej kolacji: 220 zł

DOPŁATY OPCJONALNE:


- dopłata do pokoju 1-osobowego: 600 zł
- dopłata do wizy rosyjskiej: 400 zł
- wieczór folklorystyczny: 50 EUR (fakultatywnie)
- zwiedzanie Muzeum Wódki: 25 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób)
- nocna wycieczka metrem po Sankt Petersburgu: 15 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób)

WIZY:


25 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do PBPO dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy
2) 1 zdjęcie (wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometryczne – twarz na wprost, kolorowe, na białym tle, nie starsze niż 6 miesięcy)
3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.

WAŻNE INFORMACJE:


1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 25 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie: autokarem lub mniejszym autokarem.
4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym autokarze lub busie.
5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus, samochód osobowy). Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
6. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota.
7. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
8. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.
9. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.
10. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
11. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
12. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

sprawdź terminy, ceny i miejsca wsiadania oferta na 2019 rok w przygotowaniu


Położenie


1. Dyneburg, Łotwa
2. Psków, Rosja
3. Sankt Petersburg, Rosja
4. Puszkin, Sankt Petersburg, Rosja
5. Kowno, Litwa

terminy i ceny

22.12.2018 - 27.12.2018 6 dni

Cena: 1939 PLN 1799 PLN rezerwuj
1. 22.12 - 27.12.2018 rezerwuj
1939 PLN 1799 PLN