Na Święta Moskwa 6 dni
sprawdź terminy, ceny i miejsca wsiadania oferta na 2019 rok w przygotowaniu
Opis
Położenie
Info praktyczne
Terminy i ceny
opis i program

Trasa zagraniczna:
Łotwa (1) – Moskwa (3) – Łotwa (1) – Kowno

DZIEŃ 1:


Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd na Łotwę. Zwiedzanie miasta nad Dźwiną – Dyneburg: Krzyż Legionów, Wzgórze 4 Świątyń, Polskie Gimnazjum. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg. Trasa: ok. 700 km.

DZIEŃ 2:


Śniadanie. Wyjazd w kierunku Rosji.  Przekroczenie granicy rosyjsko-łotewskiej. Przejazd do Moskwy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 800 km.

DZIEŃ 3:


Śniadanie. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in.: Kreml z Soborami, Zbrojownia z kolekcją koron carskich, jajek Faberge i tronów carskich, armata Car–Działo i największy na świecie dzwon Car–Dzwon. Galeria Trietiakowska – największy i zarazem najbardziej znaczący zbiór sztuki rosyjskiej, spacer słynnym Arbatem. Ulica Twerska z Placem Teatralnym i Teatrem Wielkim. Jest on jedną z najbardziej znanych i cenionych placówek kulturalnych Rosji. To właśnie tutaj swoją siedzibę ma znakomita grupa baletowa Bolszoj i zespół operowy Bolszoj. W ciągu ponad dwóch wieków na deskach teatru wystawiano przedstawienia klasyków opery – Nikołaja Rimskiego – Korsakowa, Piotra Czajkowskiego czy też Siergieja Rachmaninowa. Powrót do hotelu. Czas wolny na indywidualne przygotowania do świątecznej kolacji. Kolacja świąteczna w restauracji hotelowej (płatna dodatkowo). Trasa: ok. 80 km.

DZIEŃ 4:


Późne śniadanie. Wycieczka objazdowa po Moskwie: plac widokowy na Worobiowych Górach, z których można podziwiać budynki Uniwersytetu Moskiewskiego i całą panoramę miasta. Przejazd na Plac Czerwony, oglądanie z zewnątrz: Soboru Kazańskiego, Soboru Wasyla Błogosławionego, mauzoleum Lenina (w miarę możliwości), Głównego Powszechnego Domu Towarowego (GUM) – kiedyś najbardziej luksusowego centrum handlowego w Rosji. Przejazd wybrzeżem Sofijskim – panorama Kremla z drugiej strony rzeki Moskwy.  Zwiedzanie największej świątyni prawosławnej – Cerkwi Chrystusa Zbawiciela. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Dla chętnych nocna wycieczka metrem – Moskwa by night – zwiedzanie najokazalszych stacji metra oraz miasta po zmroku z piękną iluminacją zabytków i mostów (płatna dodatkowo). Nocleg. Trasa: ok. 80 km.

DZIEŃ 5:


Śniadanie. Wyjazd w kierunku Łotwy. Przekroczenie granicy rosyjsko-łotewskiej. Przejazd do hotelu na Łotwie. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 800 km.

DZIEŃ 6:


Śniadanie. Przejazd do kraju. Krótki postój w Kownie, spacer po kowieńskiej starówce. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Uwaga: powrót do niektórych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego. Trasa: ok. 700 km.
Całość trasy: ok. 3160 km.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE:


- przejazd autokarem lub mniejszym autokarem
- 5 noclegów w hotelach*** w pokoju 2-osobowym z łazienką
- 5 śniadań i 4 obiadokolacje
- opiekę pilota
- program turystyczny
- ubezpieczenie Signal Iduna (KL+CP 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 zł)

DODATKOWO PŁATNE:


- pakiet do realizacji programu: 170 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, komunikacja miejska, opłaty administracyjne, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki
- obowiązkowa dopłata do świątecznej kolacji: 220 zł


DOPŁATY OPCJONALNE:


- dopłata do pokoju 1-osobowego: 600 zł
- dopłata do wizy rosyjskiej: 400 zł
- nocna wycieczka metrem po Moskwie: 15 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób)

WIZY:


25 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do PBPO dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy
2) 1 zdjęcie (wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometryczne – twarz na wprost, kolorowe, na białym tle, nie starsze niż 6 miesięcy)
3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.


WAŻNE INFORMACJE:


1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 25 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie: autokarem lub mniejszym autokarem.
4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym autokarze lub busie.
5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus, samochód osobowy). Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
6. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota.
7. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
8. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.
9. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty administracyjne oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) jest obligatoryjnie płatny u Pilota wycieczki we wskazanej walucie i jest ściśle związany z ilością uczestników na wycieczce. Cena pakietu dotycząca realizacji programu jest kalkulowana przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości Podróżnym minimum 3 dni przed wycieczką w formie trwałego nośnika. Powyższa zmiana nie upoważnia Podróżnego do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Pakiet nie jest rozliczany, a Podróżny otrzymuje dowód zakupu pakietu od Pilota imprezy.
10. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
11. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
12. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

sprawdź terminy, ceny i miejsca wsiadania oferta na 2019 rok w przygotowaniu


Położenie


1. Dyneburg, Łotwa
2. Moskwa, Rosja
3. Kowno, Litwa

terminy i ceny

22.12.2018 - 27.12.2018 6 dni

Cena: 1899 PLN 1799 PLN rezerwuj
1. 22.12 - 27.12.2018 rezerwuj
1899 PLN 1799 PLN