Dostępne terminy
sprawdź terminy, ceny i miejsca wsiadania oferta na 2018 rok w przygotowaniu
Opis
Terminy i ceny
opis i program
Trasa zagraniczna:
Kowno – Łotwa (1) – Moskwa (4) – Łotwa (1) – Wilno

DZIEŃ 1:


Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd do Kowna – drugiego co do wielkości miasta na Litwie, zwiedzanie starówki położonej między Niemnem a Wilią, m.in.: rynek z XVI-wiecznym ratuszem, odrestaurowane kamieniczki z czerwonej cegły, katedra św. Piotra i Pawła – największa gotycka świątynia na Litwie, najstarszy na Litwie kowieński zamek – ruiny, z których zostało już niewiele, ale wciąż przyciągają uwagę jako symbol krzyżackiej przeszłości, Dom Perkuna, kościół Witolda. Krótki spacer znaną Aleją Wolności (główną pieszą arterią Nowego Miasta) z licznymi kawiarenkami. Przejazd na nocleg tranzytowy na Łotwie. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2:


Śniadanie. Wyjazd do Moskwy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3:


Śniadanie. Wycieczka objazdowa po Moskwie: plac widokowy na Worobiowych Górach, z których można podziwiać budynki Uniwersytetu Moskiewskiego i całą panoramę miasta. Plac Czerwony, oglądanie z zewnątrz: Soboru Kazańskiego, Soboru Wasyla Błogosławionego, muzeum Historyczne, Główny Powszechny Dom Towarowy (GUM), mauzoleum Lenina. Przejazd wybrzeżem Sofijskim – panorama Kremla z drugiej strony rzeki Moskwy. Zwiedzanie największej świątyni prawosławnej – Cerkwi Chrystusa Zbawiciela. Przejazd do wybudowanego w 1524 roku klasztoru Nowodziewiczego. Obiad. Powrót do hotelu. Następnie indywidualne przygotowania do zabawy sylwestrowej. Dla chętnych bal sylwestrowy w hotelu (płatny dodatkowo). Wyjście na Plac Czerwony i huczne przywitanie Nowego Roku. Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 4:


Śniadanie. Przejazd metrem na ciąg dalszy zwiedzania miasta z przewodnikiem, m.in.: Kreml z Soborami, Zbrojownia z kolekcją koron carskich, jajek Fabergé i tronów carskich, armata Car–Działo i największy na świecie dzwon Car–Dzwon. Galeria Trietiakowska – największy i zarazem najbardziej znaczący zbiór sztuki rosyjskiej, zwiedzanie najokazalszych stacji metra Moskiewskiego, spacer słynnym Arbatem. Ulica Twerska z Placem Teatralnym i Teatrem Wielkim. Czas wolny lub zwiedzanie Teatru Bolszoj oraz jego kulis (fakultatywnie). Jest on jedną z najbardziej znanych i cenionych placówek kulturalnych Rosji. To właśnie tutaj swoją siedzibę ma znakomita grupa baletowa Bolszoj i zespół operowy Bolszoj. W ciągu ponad dwóch wieków na deskach teatru wystawiano przedstawienia klasyków opery – Nikołaja Rimskiego – Korsakowa, Piotra Czajkowskiego czy też Siergieja Rachmaninowa. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5:


Śniadanie. Dalsze zwiedzanie stolicy Rosji, m.in.: Muzeum Sztuk Pięknych im. Puszkina. Wolne popołudnie lub wycieczka fakultatywna (płatna dodatkowo) do Muzeum Kosmonautyki. Jest to nowoczesny obiekt, pełen frapujących eksponatów. Ekspozycja ułożona jest tak, aby móc poznać najważniejsze elementy historii podboju kosmosu, a że Rosjanie mają w tej dziedzinie niepodważalne osiągnięcia jest co oglądać: kilka makiet w naturalnych rozmiarach (np. stacji Salut), do których można wejść i poczuć się jak na orbicie. Jako uzupełnienie spacer po pobliskim parku VDNH i oglądanie Wostoka oraz kopii Burana. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg

DZIEŃ 6:


Śniadanie. Wyjazd w kierunku Łotwy. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7:


Śniadanie. Przejazd do stolicy Litwy. Krótkie zwiedzanie Wilna, m.in.: Stare Miasto (Ostra Brama, kościół św. Teresy, Plac Ratuszowy i Katedralny, kościół św. Anny, pomnik Mickiewicza, budynek Uniwersytetu Wileńskiego). Po południu wyjazd do kraju. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych, powrót do poszczególnych miejscowości.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Termin: 29.12.2017 - 04.01.2018
Cena katalogowa: 1999 zł

CENA IMPREZY OBEJMUJE:


- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc) lub małym autokarem (klimatyzacja, dvd)
- 6 noclegów w hotelach*** (w Moskwie hotel IZMAILOVO GAMMA***) w pokojach 2-osobowych z łazienką
- 6 śniadań i 6 obiadokolacji
- opiekę pilota
- ubezpieczenie Signal Iduna (KL 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE:


- pakiet do realizacji programu: 100 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki
- wycieczka fakultatywna do Teatru Bolshoj: 30 EUR (konieczność rezerwacji biletów minimum 2 tygodnie przed wyjazdem, minimalna ilość chętnych 10 osób)
- wycieczka fakultatywna do Muzeum Kosmonautyki: 25 EUR (konieczność rezerwacji biletów minimum 2 tygodnie przed wyjazdem, minimalna ilość chętnych 10 osób)

DOPŁATY OPCJONALNE:


- dopłata do pokoju 1-osobowego: 600 zł
- dopłata do wizy rosyjskiej: 400 zł
- dopłata do balu sylwestrowego: 650 zł
- dopłata do balu sylwestrowego dla dziecka w wieku 7-14 lat: 350 zł
- dopłata do balu sylwestrowego dla dziecka w wieku 2-7 lat: 0 zł

OPIS BALU SYLWESTROWEGO:
Nowy Rok w stylu disco: 23:00 przywitanie gości. W programie: loteria z nagrodami, konkursy, gry i zabawy w restauracji "Michail Svetlov" w hotelu Izmailovo. O północy życzenia Prezydenta Federacji Rosyjskiej Vladimira Vladimirovicha Putina. Nowy Rok !!!!!!!!!!!!! Po północy muzyczne życzenia, pokaz Rio-Rio, Boogie Woogie, Rock and Roll... Tańce, pieśni i konkury!!! Zakończenie programu ok. godz. 04:00.
Sylwestrowe menu: przystawki na zimno: przekąski z ryb: łosoś, błyszczyk, z cytryną i oliwkami; paszteciki z czerwonym kawiorem, krewetki koktajlowe z ogórkowym musem; koreczki z szynki z nadzieniem serowym; roladki z bakłażana nadziewane pomidorami i czosnkiem; deska serów; wędzone uszy wieprzowe, roladki z kurczaka nadziewane omletem i boczkiem; rosyjskie przetwory: ogórki marynowane, marynowane pomidory, marynowany czosnek, papryka marynowana, kapusta kiszona; sałatka śledziowa pod pierzynką; sałatka cesarska z kurczakiem; przystawki na gorąco: ryby w cieście; zapiekanka grzybowa; dania główne gorące: stek z łososia, stek wieprzowy, kotlety po kijowsku; dodatki: warzywa z grilla (bakłażan, cukinia, pomidory), ziemniaki; pieczywo: bułeczki żytnie, pszeniczne, ciasteczka z kapustą, cebulą i jajkami; desery: kaskada owocowa (winogrona, mandarynka, gruszka, banany), ciasteczka różne; napoje: napój żurawinowy, różne soki, woda (gazowana, niegazowana), herbata (czarna, zielona), kawa naturalna, szampan "Bourgeois" (bez ograniczeń).

WIZY:


25 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do PBP Olsztyn dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy
2) 1 zdjęcie (wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometryczne - twarz na wprost, kolorowe, na białym tle, nie starsze niż 6 miesięcy)
3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.

WAŻNE INFORMACJE:


1. Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami.
2. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, pociąg). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
3. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBP OLSZTYN ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
4. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
5. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta.
6. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide lub inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisach poszczególnych wycieczek.
Obligatoryjny koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób. Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości uczestników przed wycieczką. Cena pakietu może być podwyższona maksymalnie o 25% podanej ceny w EUR/GBP/inna waluta. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce.
7. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
8. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym transporcie.
sprawdź terminy, ceny i miejsca wsiadania oferta na 2018 rok w przygotowaniu


Położenie

Cena zawiera: Cena nie zawiera:
terminy i ceny
Brak oferty spełniającej podane kryteria