Moskwa 7 dni
sprawdź terminy, ceny i miejsca wsiadania oferta na 2018 rok w przygotowaniu
Opis
Terminy i ceny
opis i program
Trasa zagraniczna:
Kowno – Łotwa (1) – Moskwa (4) – Kuskowo – Łotwa (1) – Wilno

DZIEŃ 1:


Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd do Kowna, zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta na Litwie: ruiny zamku kowieńskiego, kościół św. Jerzego, Plac Ratuszowy, Dom Perkuna, kościół Witolda, katedra kowieńska. Przejazd na nocleg tranzytowy na Łotwie. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 650 km.

DZIEŃ 2:


Śniadanie. Wyjazd w kierunku Rosji. Przekroczenie granicy łotewsko – rosyjskiej. Przejazd do Moskwy. Zakwaterowanie w hotelu. Późna kolacja, nocleg. Trasa: ok. 800 km.

DZIEŃ 3:


Śniadanie. Wycieczka objazdowa po Moskwie: przejazd wybrzeżem Sofijskim – panorama Kremla z drugiej strony rzeki Moskwy. Przejazd na Plac Czerwony, oglądanie z zewnątrz: soboru Kazańskiego, soboru Wasyla Błogosławionego, Muzeum Historyczne, Główny Powszechny Dom Towarowy (GUM), mauzoleum Lenina. Zwiedzanie największej świątyni prawosławnej – Cerkwi Chrystusa Zbawiciela. Przejazd do wybudowanego w 1524 roku klasztoru Nowodziewiczego i krótka wizyta na najsłynniejszej moskiewskiej nekropolii. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg. Trasa: ok. 40 km.

DZIEŃ 4:


Śniadanie. Dalsze zwiedzania miasta: Kreml z soborami, Zbrojownia z kolekcją koron carskich, jajek Faberze i tronów carskich, armata Car–Działo i największy na świecie dzwon Car–Dzwon. Galeria Trietiakowska – największy i zarazem najbardziej znaczący zbiór sztuki rosyjskiej, zwiedzanie najokazalszych stacji metra Moskiewskiego, spacer słynnym Arbatem. Plac Teatralny i Teatr Wielki – najbardziej znana i ceniona placówka kulturalna Rosji. Dla chętnych zwiedzanie wnętrz oraz kulis Teatru Bolszoj. To właśnie tutaj swoją siedzibę ma grupa baletowa Bolszoj i zespół operowy Bolszoj. W ciągu ponad dwóch wieków na deskach teatru wystawiano przedstawienia klasyków opery – Nikołaja Rimskiego – Korsakowa, Piotra Czajkowskiego czy też Siergieja Rachmaninowa. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 20 km.

DZIEŃ 5:


Śniadanie. Zwiedzanie Kuskowa – wyspy, która w otoczeniu współczesnej Moskwy wygląda niczym z innych czasów, prawdziwa oaza przepychu rosyjskich książąt i carów. Była rezydencja jednego z najbogatszych ludzi Rosji – grafa Piotra Szeremietiewa. Obecnie można tu zobaczyć ponad 20 zabytków architektury rosyjskiej z autentycznym wystrojem wnętrz. Pałac centralny został zbudowany w latach 1750-1780 i od tamtej pory nigdy nie był przebudowany ani zmieniony. Dla chętnych wycieczka do Muzeum Kosmonautyki. Jest to nowoczesny obiekt, pełen frapujących eksponatów. Ekspozycja ułożona jest tak, aby móc poznać najważniejsze elementy historii podboju kosmosu, a że Rosjanie mają w tej dziedzinie niepodważalne osiągnięcia jest co oglądać: kilka makiet w naturalnych rozmiarach (np. stacji Salut), do których można wejść i poczuć się jak na orbicie. Jako uzupełnienie spacer po pobliskim parku VDNH i oglądanie Wostoka oraz kopii Burana. Rejs stateczkiem po rzece Moskwa. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 40 km.

DZIEŃ 6:


Śniadanie. Wyjazd w kierunku Łotwy. Przekroczenie granicy rosyjsko – łotewskiej. Przejazd do hotelu, późna obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 800 km.

DZIEŃ 7:


Śniadanie. Przejazd do stolicy Litwy i krótkie zwiedzanie starówki wileńskiej, m.in.: Ostra Brama, kościół św. Teresy, Plac Ratuszowy i Katedralny, kościół św. Anny, pomnik Mickiewicza, budynek Uniwersytetu Wileńskiego. Po południu wyjazd do kraju. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Uwaga: powrót do niektórych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego. Trasa: ok. 650 km.
Całość trasy: ok. 3000 km.

Program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

TERMINY I CENY KATALOGOWE (zł):
28.04 - 04.05 2099
26.05 - 01.06 2099
10.06 - 16.06 2599
24.06 - 30.06 2599
01.07 - 07.07 2599
14.07 - 20.07 2099
28.07 - 03.08 2099
11.08 - 17.08 2099
08.09 - 14.09 2099
29.09 - 05.10 2099

CENA IMPREZY OBEJMUJE:


- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc) lub małym autokarem (klimatyzacja, dvd)
- 6 noclegów w hotelach**+/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
- 6 śniadań i 6 obiadokolacji
- opiekę pilota
- ubezpieczenie Signal Iduna (KL+CP 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE:


- pakiet do realizacji programu: 160 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, rejs statkiem po rzece Moskwa, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki
- zwiedzanie Teatru Bolszoj – wnętrza: 40 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 10 osób)
- Muzeum Kosmonautyki: 25 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 10 osób)

DOPŁATY OPCJONALNE:


dopłata do pokoju 1-osobowego: 660 zł
dopłata do wizy rosyjskiej: 400 zł

WIZY:


30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do PBP Olsztyn dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy
2) 1 zdjęcie (wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometryczne – twarz na wprost, kolorowe, na białym tle, nie starsze niż 6 miesięcy)
3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.

WAŻNE INFORMACJE:


1. Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami.
2. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, pociąg). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
3. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBP OLSZTYN ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
4. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
5. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta.
6. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide lub inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisach poszczególnych wycieczek.
Obligatoryjny koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób. Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości uczestników przed wycieczką. Cena pakietu może być podwyższona maksymalnie o 25% podanej ceny w EUR/GBP/inna waluta. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce.
7. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
8. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym transporcie.
sprawdź terminy, ceny i miejsca wsiadania oferta na 2018 rok w przygotowaniu


Położenie

Cena zawiera: Cena nie zawiera:
terminy i ceny
Brak oferty spełniającej podane kryteria