Sylwester Paryż 5 dni
sprawdź terminy, ceny i miejsca wsiadania oferta na 2019 rok w przygotowaniu
Opis
Położenie
Info praktyczne
Terminy i ceny
opis i program

Trasa zagraniczna:
Niemcy (1) - Paryż – ok. Paryża (2) – Wersal - Bruksela

DZIEŃ 1:


Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd na nocleg tranzytowy na terenie Niemiec.

DZIEŃ 2:


Śniadanie. Przyjazd do Paryża. Spacer na wyspę Cite ze wspaniałymi zabytkami: katedra Notre Dame, Pałac Sprawiedliwości, najstarszy paryski most: Pont Neuf. Wizyta w galerii handlowej Lafayette z przepiękną secesyjną kopułą oraz kunsztownymi świątecznymi ozdobami. Wjazd na wieżę Eiffla. Obiadokolacja (fakultatywnie), zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3:


Śniadanie. Wycieczka do Wersalu, barokowej rezydencji Ludwika XIV i Ludwika XV – zwiedzanie kompleksu pałacowego. Powrót do Paryża, zwiedzanie Luwru, jednego z najstarszych i najwspanialszych muzeów na świecie, wśród ekspozycji m.in.: Nike z Samotraki, Venus z Milo, Mona Lisa Leonardo da Vinci. Rejs statkiem po Sekwanie. Spacer po Polach Elizejskich: Łuk Triumfalny, ekskluzywne sklepy, restauracje, teatry. Obiadokolacja (fakultatywnie). Powrót do hotelu, indywidualne przygotowania do zabawy sylwestrowej. Dla chętnych przywitanie Nowego Roku na Polach Elizejskich lub kolacja sylwestrowa w paryskiej restauracji (fakultatywnie). Powrót do hotelu około godz. 01:30, nocleg.

DZIEŃ 4:


Śniadanie. Zwolnienie pokoi w hotelu. Przejazd środkami komunikacji miejskiej do dzielnicy Montmartre: zwiedzanie bazyliki Sacre Coeur, spacer na plac Artystów – Place du Tertre - położony w najwyższym punkcie miasta z barwnymi kawiarenkami i restauracjami. Kabaret Moulin Rouge oraz plac Pigalle. Wyjazd z Paryża. W drodze do Polski wizyta w Brukseli, spacer po zabytkowym centrum z przepiękną świąteczną iluminacją: Grand Place, Ratusz z XV w., Dom Królewski, domy cechowe, kościół św. Mikołaja oraz symbol Brukseli Manneken Pis (siusiający chłopiec). Obiadokolacja (fakultatywnie), nocny przejazd przez Niemcy do kraju.

DZIEŃ 5:


Przyjazd do Polski. Powrót do poszczególnych miejscowości.
Całość trasy: ok. 3300 km

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE:


- przejazd autokarem
- 3 noclegi w hotelach**/*** w pokojach 2 - osobowych z łazienką
- 3 śniadania w formie bufetu
- opiekę pilota
- program turystyczny
- ubezpieczenie Signal Iduna (KL 10.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)
- Turystczny Fundusz Gwarancyjny (10 zł)

DODATKOWO PŁATNE:


- pakiet do realizacji programu: 130 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie,rejs statkiem po Sekwanie, bilety komunikacji miejskiej, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

DOPŁATY OPCJONALNE:


- dopłata do pokoju 1-osobowego: 380 zł
- dopłata do 3 obiadokolacji (bez napojów): 210 zł
- dopłata do kolacji sylwestrowej w paryskiej restauracji: 400 zł

WAŻNE INFORMACJE:


1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 24 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 7 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym autokarze lub busie.
4. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus, samochód osobowy). Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
5. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota. 6. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
6. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.
7. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Podróżnego do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.
8. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
9. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
10. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

sprawdź terminy, ceny i miejsca wsiadania oferta na 2019 rok w przygotowaniu


Położenie


1. Paryż, Francja
2. Wersal, Francja
3. Bruksela, Belgia

terminy i ceny
Brak oferty spełniającej podane kryteria