Na Święta Sankt Petersburg 5 dni samolotem
sprawdź terminy, ceny i miejsca wsiadania oferta na 2019 rok w przygotowaniu
Opis
Położenie
Info praktyczne
Terminy i ceny
opis i program

Trasa zagraniczna:
Sankt Petersburg (4) – Carskie Sioło

DZIEŃ 1:


Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Sankt Petersburga. Transfer do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 2:


Śniadanie. Przejazd metrem do Ławry św. Aleksandra Newskiego, w której znajduje się relikwiarz ze szczątkami Aleksandra Newskiego, jednego z patronów miasta, które zostały przeniesione do Petersburga na rozkaz Piotra I. Spacer na cmentarz Tichwiński, na którym pochowani są ludzie kultury, nauki i sztuki Rosji m.in.: Czajkowski, Dostojewski, Borodin, Rubinstein. Czas wolny na Newskim Prospekcie. Obiadokolacja. Powrót do hotelu i nocleg. Trasa: ok. 20 km.

DZIEŃ 3:


Śniadanie. Zwiedzanie Pałacu Zimowego z jednym z największych na świecie artystycznych i kulturalno-historycznych muzeów Ermitażem (zwiedzanie wnętrz). Przejazd do Carskiego Sioła – na początku XVIII wieku Piotr I podarował tę posiadłość swojej żonie Katarzynie I. Położona pośrodku pięknego parku letnia rezydencja z 300-metrową fasadą mieści w sobie skarby o nieocenionej wartości – m.in. Bursztynową Komnatę. Czas na zakup rosyjskich specjałów i pamiątek. Powrót do hotelu. Czas wolny na indywidualne przygotowania do świątecznej kolacji. Kolacja świąteczna w restauracji hotelowej (płatna dodatkowo). Dla chętnych nocna wycieczka metrem – Sankt Petersburg by night – zwiedzanie najokazalszych stacji metra oraz miasta po zmroku z piękną iluminacją zabytków i mostów (płatna dodatkowo). Trasa: ok. 70 km.

DZIEŃ 4:


Późne śniadanie. Wycieczka objazdowa po mieście: krążownik Aurora (z zewnątrz) – symbol rewolucji październikowej, Plac św. Izaaka, sobór św. Izaaka (z zewnątrz) – unikalny pomnik architektury. Newski Prospekt – główna arteria miasta, katedra Kazańska, sobór Zmartwychwstania Pańskiego (zwiedzanie wnętrz), Twierdza Pietropawłowska (najstarsza budowla miasta) z soborem św. Piotra i Pawła (miejsce spoczynku rosyjskich carów), cerkiew i klasztor Smolny, zabudowania Wyspy Wasilewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Admiralicja, budynek Sztabu Generalnego, pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec. Obiadokolacja. Chwila zabawy i relaksu – zwiedzanie Muzeum Wódki (fakultatywnie, płatne dodatkowo). Dla chętnych – Wieczór Folklorystyczny: występ profesjonalnego zespołu, który z humorem pokaże najbardziej znane rosyjskie tańce ludowe. W antrakcie – poczęstunek: kawior, szampan, wódka. Powrót do hotelu i nocleg. Trasa: ok. 50 km.

DZIEŃ 5:


Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na zakupy rosyjskich specjałów. Transfer na lotnisko. Wylot do kraju. Przylot do Warszawy w godzinach popołudniowych.
Całość trasy: ok. 140 km.

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE:


- przelot oraz opłaty lotniskowe i paliwowe
- 4 noclegi w hotelu*** w pokoju 2-osobowym z łazienką
- 4 śniadania i 3 obiadokolacje
- opiekę polskojęzycznego rezydenta
- ubezpieczenie Signal Iduna (KL+CP 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 zł)

DODATKOWO PŁATNE:


- pakiet do realizacji programu: 250 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, komunikacja miejska, opłaty administracyjne, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

DOPŁATY OPCJONALNE:


- dopłata do pokoju 1-osobowego: 480 zł
- dopłata do wizy rosyjskiej: 400 zł
- dopłata do świątecznej kolacji: 220 zł
- wieczór folklorystyczny: 50 EUR (fakultatywnie)
- zwiedzanie Muzeum Wódki: 25 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób)
- nocna wycieczka metrem po Sankt Petersburgu: 15 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób)

WIZY:


25 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do PBPO dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy
2) 1 zdjęcie (wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometryczne – twarz na wprost, kolorowe, na białym tle, nie starsze niż 6 miesięcy)
3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.

WAŻNE INFORMACJE:


1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 10 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Wycieczka będzie realizowana na miejscu w zależności od ilości uczestników w grupie: autokarem lub busem.
4. Godziny przelotów mogą ulec zmianie.
5. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty administracyjne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 16 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.
6. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
7. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
8. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

sprawdź terminy, ceny i miejsca wsiadania oferta na 2019 rok w przygotowaniu


Położenie


1. Sankt Petersburg, Rosja
2. Puszkin, Sankt Petersburg, Rosja

terminy i ceny
Brak oferty spełniającej podane kryteria