Dostępne terminy
sprawdź terminy, ceny i miejsca wsiadania oferta na 2019 rok w przygotowaniu
Opis
Położenie
Info praktyczne
Terminy i ceny
opis i program

Trasa zagraniczna:
Moskwa (4)

DZIEŃ 1:


Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie 2 godz. przed wylotem. Przelot do Moskwy, transfer do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2:


Śniadanie. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in.: Kreml z Soborami, Zbrojownia z kolekcją koron carskich, jajek Faberge i tronów carskich, armata Car–Działo i największy na świecie dzwon Car–Dzwon. Galeria Trietiakowska – największy i zarazem najbardziej znaczący zbiór sztuki rosyjskiej, spacer słynnym Arbatem. Ulica Twerska z Placem Teatralnym i Teatrem Wielkim. Powrót do hotelu. Czas wolny na indywidualne przygotowania do świątecznej kolacji. Kolacja świąteczna w restauracji hotelowej (płatna dodatkowo). Nocleg. Trasa: ok. 80 km.

DZIEŃ 3:


Późne śniadanie. Wycieczka objazdowa po Moskwie: plac widokowy na Worobiowych Górach, z których można podziwiać budynki Uniwersytetu Moskiewskiego i całą panoramę miasta. Przejazd na Plac Czerwony, oglądanie z zewnątrz: Soboru Kazańskiego, Soboru Wasyla Błogosławionego, mauzoleum Lenina (w miarę możliwości), Głównego Powszechnego Domu Towarowego (GUM) – kiedyś najbardziej luksusowego centrum handlowego w Rosji. Przejazd wybrzeżem Sofijskim – panorama Kremla z drugiej strony rzeki Moskwy.  Zwiedzanie największej świątyni prawosławnej – Cerkwi Chrystusa Zbawiciela. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Dla chętnych nocna wycieczka metrem – Moskwa by night – zwiedzanie najokazalszych stacji metra oraz miasta po zmroku z piękną iluminacją zabytków i mostów (płatna dodatkowo). Nocleg. Trasa: ok. 80 km.

DZIEŃ 4:


Śniadanie. Dalsze zwiedzanie stolicy Rosji, m.in.: Muzeum Sztuk Pięknych im. Puszkina. Wolne popołudnie lub wybrane wycieczki fakultatywne (płatne dodatkowo):

  • Wycieczka do Muzeum Kosmonautyki. Jest to nowoczesny obiekt, pełen frapujących eksponatów. Ekspozycja ułożona jest tak, aby móc poznać najważniejsze elementy historii podboju kosmosu, a że Rosjanie mają w tej dziedzinie niepodważalne osiągnięcia jest co oglądać: kilka makiet w naturalnych rozmiarach (np. stacji Salut), do których można wejść i poczuć się jak na orbicie. Jako uzupełnienie spacer po pobliskim parku VDNH i oglądanie Wostoka oraz kopii Burana.
  • Zwiedzanie wnętrz oraz kulis Teatru Bolszoj. Jest on jedną z najbardziej znanych i cenionych placówek kulturalnych Rosji. To właśnie tutaj swoją siedzibę ma znakomita grupa baletowa Bolszoj i zespół operowy Bolszoj. W ciągu ponad dwóch wieków na deskach teatru wystawiano przedstawienia klasyków opery – Nikołaja Rimskiego – Korsakowa, Piotra Czajkowskiego czy też Siergieja Rachmaninowa.

Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 25 km.

DZIEŃ 5:


Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na zakupy rosyjskich specjałów. Transfer na lotnisko i wylot do Polski. Przylot do Warszawy w godzinach popołudniowych.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE:


- przelot oraz opłaty lotniskowe i paliwowe
- 4 noclegi w hotelu*** w pokoju 2-osobowym z łazienką
- 4 śniadania i 3 obiadokolacje
- opiekę polskojęzycznego rezydenta
- ubezpieczenie Signal Iduna (KL+CP 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 zł)

DODATKOWO PŁATNE:


- pakiet do realizacji programu: 250 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, komunikacja miejska, opłaty administracyjne, transfery, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki
- obowiązkowa dopłata do świątecznej kolacji: 220 zł

DOPŁATY OPCJONALNE:


- dopłata do pokoju 1-osobowego: 600 zł
- dopłata do wizy rosyjskiej: 400 zł
- nocna wycieczka metrem po Moskwie: 15 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób)
- wycieczka fakultatywna do Teatru Bolshoj: 30 EUR (konieczność rezerwacji biletów minimum 2 tygodnie przed wyjazdem, minimalna ilość chętnych 10 osób)
- wycieczka fakultatywna do Muzeum Kosmonautyki: 25 EUR (konieczność rezerwacji biletów minimum 2 tygodnie przed wyjazdem, minimalna ilość chętnych 10 osób)

WIZY:


25 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do PBPO dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy
2) 1 zdjęcie (wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometryczne – twarz na wprost, kolorowe, na białym tle, nie starsze niż 6 miesięcy)
3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.

WAŻNE INFORMACJE:


1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 10 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Wycieczka będzie realizowana na miejscu w zależności od ilości uczestników w grupie: autokarem lub busem.
4. Godziny przelotów mogą ulec zmianie.
5. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty administracyjne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 16 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.
6. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
7. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
8. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

sprawdź terminy, ceny i miejsca wsiadania oferta na 2019 rok w przygotowaniu


Położenie


1. Moskwa, Rosja

terminy i ceny
Brak oferty spełniającej podane kryteria