Na Święta Izrael 5 dni samolotem
sprawdź terminy, ceny i miejsca wsiadania oferta na 2019 rok w przygotowaniu
Opis
Położenie
Info praktyczne
Terminy i ceny
opis i program

Trasa zagraniczna:
Betlejem (4) - Jerozolima - Masada - Morze Martwe - Cezarea - Tel Awiw

DZIEŃ 1:


Zbiórka na lotnisku w Warszawie, 2 godz. przed wylotem, spotkanie z pilotem, wylot do Tel Awiwu. Po przylocie do Tel Awiwu odprawa paszportowo-celna, transfer do hotelu w Betlejem. Późna kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 2:


Śniadanie, przejazd do Jerozolimy na Górę Oliwną z przepiękną panoramą Starego Miasta i zachodnią Jerozolimę. Wizyta na Wzgórzu Świątynnym, gdzie kiedyś stała Wielka Świątynia Jerozolimska, a dziś sanktuarium Złotej Kopuły na Skale i meczet al-Aqsa. Następnie przejście częścią trasy Drogi Krzyżowej – Via Dolorosa, wąskimi uliczkami pełnymi orientalnych straganów, muzułmańskiej i chrześcijańskiej dzielnicy starego miasta. Bazylika Grobu Pańskiego z Golgotą i miejscem Zmartwychwstania Jezusa. Czas wolny na Starym Mieście. Następne Ściana Płaczu, gdzie Żydzi od wieków modlą się opłakując zburzoną świątynię. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 3:


Śniadanie, wycieczka na pustynię Judzką. Wjazd kolejką linową do jednego z najcenniejszych zabytków Izraela - Masady - twierdzy z czasów Heroda Wielkiego. Następnie Qumran, miejsce odnalezienia słynnych zwojów znad Morza Martwego. Czas wolny nad Morzem Martwym (430 m. p.p.m. – największa depresja na świecie) z możliwością kąpieli i zakupów kosmetyków z minerałami z Morza Martwego. Wizyta w Betlejem: Bazylika Narodzenia Pańskiego z Grotą Narodzenia. Spacer po starówce w Betlejem. Powrót na kolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 4:


Śniadanie, Przejazd na wzgórze Herzl, do Muzeum Historii Holocaustu Yad Vashem. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej, niegdyś ważnego i strategicznego portu Imperium Rzymskiego, zbudowanego przez króla Heroda. Powrót do hotelu, kolacja. Nocna wycieczka: „Jerozolima nocą” (fakultatywnie): dzielnica ultraortodoksyjnych Żydów Me’a Shea’rim, Kneset - izraelski parlament, słynna Menora oraz Muzeum Księgi (z zewnątrz), nocleg w hotelu.

DZIEŃ 5:


Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Tel Awiwu: dzielnica Neve Tzedek, w której narodził się Tel Awiw. Przejazd przez wpisane na listę UNESCO Białe Miasto - dzielnicę, w której znajdują się liczne budynki w modernistycznym stylu bauhaus; Bulwar Rothschilda - najważniejsza ulica w mieście z zabytkowymi kamienicami i nowoczesnymi wieżowcami. Spacer urokliwymi uliczkami Jaffy, najstarszej części miasta, liczącej ponad 4 tys. lat. Czas wolny na promenadzie i plaży nad Morzem Śródziemnym. Następnie transfer na lotnisko w Tel Awiwie i wylot do Polski.

Program jest ramowy, kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE:


- przelot na trasie: Warszawa – Tel Awiw – Warszawa (koszt biletu zawiera: 1 szt. bagażu podręcznego oraz bagaż rejestrowany do 20 kg na osobę)
- transfery
- 4 noclegi w hotelu***, pokoje 2 – osobowe z łazienką
- 4 śniadania, 4 obiadokolacje (bez napojów)
- opiekę pilota
- ubezpieczenie Signal Iduna (KL 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 zł)

DODATKOWO PŁATNE:


- pakiet do realizacji programu: 125 USD (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne, zestaw słuchawkowy Tour – Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

DOPŁATY OPCJONALNE:


- dopłata do pokoju 1-osobowego: 460 zł
- wycieczka "Jerozolima nocą": 25 USD (wymagane minimum 15 osób)

WAŻNE INFORMACJE:


1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 20 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 7 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Wycieczka będzie realizowana na miejscu w zależności od ilości uczestników w grupie: autokarem lub wygodnym busem.
4. Godziny wylotów mogą ulec zmianie.
5. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana z ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 30 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości uczestników przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Podróżnego do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.
6. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
7. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
8. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

UWAGA:
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski Należy pamiętać o stosownym ubiorze podczas zwiedzania obiektów kultu religijnego: długie spodnie/spódnice, kobiety – nakrycia głowy. Zalecane: wygodne buty, ciepła kurtka, strój kąpielowy.

sprawdź terminy, ceny i miejsca wsiadania oferta na 2019 rok w przygotowaniu


Położenie


1. Betlejem
2. Jerozolima, Izrael
3. Masada, Izrael
4. Morze Martwe
5. Cezarea, Izrael
6. Tel Aviv, Izrael

terminy i ceny
Brak oferty spełniającej podane kryteria