• Gdzie mogę kupić wycieczkę?

  Wycieczkę można zarezerwować na stronie www.pbpolsztyn.com, telefonicznie, wysyłając zapytanie na email: info@pbpolsztyn.com bądź w większości biur podróży na terenie całej Polski.

 • Czy od razu muszę zapłacić za wycieczkę?

  Nie, jeżeli umowa podpisywana jest w terminie powyżej 31 dni od wybranego terminu wyjazdu. W takim wypadku należy wpłacić zaliczkę w wysokości 30 % ceny imprezy, a pozostałą kwotę dopłacić najpóźniej 31 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy. W przypadku zawierania umowy w terminie krótszym niż 31 dni przed rozpoczęciem imprezy należy zapłacić całość.

 • Jadę sam. Czy muszę dopłacić za pokój 1 osobowy?

  Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1 – osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2 – osobowym. W przypadku braku osoby na dokwaterowanie uczestnik płaci połowę dopłaty do pokoju 1 – osobowego.

 • Czy mogę jechać z małym dzieckiem?

  Dziecko może uczestniczyć w wycieczce razem z opiekunem prawnym lub innym opiekunem, jeżeli opiekunowie prawni wyrazili na to potwierdzoną notarialnie zgodę na piśmie. Ze względu na intensywność niektórych programów zwiedzania prosimy, aby zabierać dzieci powyżej 4 r. ż. W razie wątpliwości, prosimy o kontakt z nami bądź z naszym Agentem.

 • Kiedy należy stawić się na zbiórkę?

  Na miejsce zbiórki należy stawić się ok. 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.

 • W którym miejscu należy zgłosić się na zbiórkę?

  Miejsce zbiórki jest podane w katalogu „Autokarem przez Europę”, w umowie – zgłoszeniu oraz na stronie www.pbpolsztyn.com

 • Jak często organizowane są postoje w czasie przejazdu autokarem?

  Krótkie postoje odbywają się co 3-4 godziny w miarę możliwości w zajazdach z barem i toaletą.

 • Czy w autokarze mogę kupić kawę?

  Tak, gorące napoje można kupić w czasie postoju.

 • Czy istnieje możliwość rezerwacji konkretnego miejsca w autokarze?

  Miejsca w autokarze przyznawane są według kolejności zgłoszeń. Na prośbę klienta możemy przydzielić miejsce według życzenia.

 • Czy muszę się ubezpieczyć?

  Wszyscy Klienci, korzystający z wyjazdów za granicę, organizowanych przez Polskie Biuro Podróży Olsztyn Sp. z o.o. ubezpieczeni są w SIGNAL IDUNA Polska Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

  Koszty leczenia w Europie   10 000 EURO
  Koszty leczenia rozszerzone o choroby przewlekłe w Rosji   30 000 EURO
  Koszty ratownictwa (podlimit kosztów leczenia)   5.000 EURO
  Trwały uszczerbek na zdrowiu   15.000 PLN
  Śmierci ubezpieczonego jako jednorazowe świadczenie   15.000 PLN
  bagaż podróżny   1.000 PLN

 • Mam kłopoty ze zdrowiem, czy mogę jechać na wycieczkę ?

  Wycieczki mają intensywny charakter. Osoby mające problemy ze zdrowiem, prosimy o kontakt z lekarzem przed podjęciem decyzji o zakupie imprezy. Prosimy pamiętać o zabraniu wystarczającej ilości lekarstw, które zażywacie Państwo na co dzień. Proponujemy również, w momencie podpisania umowy, wykupić dodatkowe ubezpieczenie od chorób przewlekłych. Koszt takiego ubezpieczenia wynosi 10 zł/dzień w krajach Europejskich oraz 25 zł/dzień na Kaukazie. Wycieczki do Rosji mają w pakiecie ubezpieczenie od chorób przewlekłych. Wszelkie informacje odnośnie ubezpieczenia SIGNAL IDUNA PTU SA znajdują się na naszej stronie LINK

 • Czy warto się ubezpieczyć od kosztów rezygnacji?

  Oczywiście warto, ponieważ w nagłych przypadkach losowych, kiedy uczestnik jest zmuszony zrezygnować z wykupionej wycieczki jeszcze przed wyjazdem albo przerwać pobyt i wracać do kraju, takie ubezpieczenie pozwala odzyskać część poniesionych już kosztów. Dzięki temu ubezpieczeniu, gdy biuro podróży zgodnie z umową potrąci klientowi część lub całość kwoty wpłaconej na wyjazd, może on liczyć na częściowe ich odzyskanie od ubezpieczyciela. Należy jednak pamiętać, że ubezpieczenie nie obejmuje wszystkich sytuacji, w których rezygnujemy z wyjazdu. Wszelkie informacje odnośnie ubezpieczenia SIGNAL IDUNA PTU SA znajdują się na naszej stronie LINK

 • O czym warto pamiętać przed wyjazdem?

  Przed wyjazdem należy sprawdzić ważność i stan dowodu lub paszportu. Osoby udające się do krajów spoza Unii Europejskiej powinny posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od dnia zakończenia wycieczki.

 • Co spakować na wycieczkę?

  Sugerujemy zabrać wygodne buty, kurtkę przeciwdeszczową oraz parasol. Na długie trasy warto zabrać dobrą książkę, prasę lub odtwarzacz muzyki, który umili podróż autokarem. Dobry pomysł to poduszeczka, mały kocyk. Nie zapomnijmy także o aparacie fotograficznym!

 • Wybieram się do Rosji. O czym pamiętać ?

  30 dni przed rozpoczęciem imprezy należy dostarczyć (kurierem, listem poleconym) do PBP Olsztyn wypełniony wniosek wizowy, zdjęcie (3,5 x 4,5 cm, kolorowe, na jasnym tle, nie starsze niż 6 miesięcy, zrobione na wprost, pokazujące wyraźnie oczy i twarz z obu stron od wierzchołka głowy do górnej części barków, bez nakrycia głowy, patrzącą na wprost), paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki, posiadający dwie wolne strony obok siebie. Zasady wypełniania wniosku można znaleźć pod adresem: LINK

  Obowiązującą waluta w Rosji są ruble (RUB), które można kupić w niektórych kantorach w Polsce. Proponujemy kupić około 1000 rubli na pierwsze wydatki (kawa, herbata, toalety). Średni kurs: 100 RUB – 6,25zł. Na miejscu polecamy kupować euro lub dolary. Przy wymianie waluty trzeba mieć przy sobie paszport, który w razie potrzeby trzeba okazać. W Rosji w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa, Visa Electron i in. Informację dotyczącą wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą mogą Państwo uzyskać w swoim banku. Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu. Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długą spódnicę (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).

 • Wybieram się do Białorusi. O czym pamiętać ?

  30 dni przed rozpoczęciem imprezy należy dostarczyć (kurierem, listem poleconym) do PBP Olsztyn wypełniony wniosek wizowy, zdjęcie (3,5 x 4,5 cm, kolorowe, na jasnym tle, nie starsze niż 6 miesięcy, zrobione na wprost, pokazujące wyraźnie oczy i twarz z obu stron od wierzchołka głowy do górnej części barków, bez nakrycia głowy, patrzącą na wprost), paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki, posiadający dwie wolne strony obok siebie. Zasady wypełniania wniosku można znaleźć pod adresem: LINK

  Obowiązującą walutą na Białorusi są ruble białoruskie (BYN), które można zakupić w niektórych kantorach w Polsce. Średni kurs 1 BYN – 1,85 zł. Wymiany złotówek na ruble białoruskie można dokonać również na granicy polsko-białoruskiej lub w Grodnie, na dalszą trasę proponujemy zabrać euro lub dolary. Kontakty elektryczne są identyczne jak w Polsce na całej trasie podróży. Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu. Zwiedzając Mir, Nieśwież, obejrzą Państwo najważniejsze białoruskie obiekty z listy UNESCO. Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długą spódnicę (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).