Balaton Budapeszt Zakole Dunaju 5 dni
opis i program
terminy i ceny
Opis
Terminy i ceny
Trasa zagraniczna:
ok. Veszprem - Veszprem - Balaton - Budapeszt (2) – Szentendre - Wyszehrad - Esztergom- Słowacja (1)

DZIEŃ 1


Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd w okolice Veszprem, zakwaterowanie, nocleg w hotelu.

DZIEŃ 2


Śniadanie, zwiedzanie Veszprem - jednego z najstarszych węgierskich miast. Przejazd na d Balaton - największe jezioro Europy. Wizyta w miaseczku Tihany, połozonym na półwyspie, na północnym brzegu jeziora. Przejażdżka statkiem po Balatonie. Przejazd do Budapesztu, obiadokolacja (fakultatywnie), nocleg w hotelu.

DZIEŃ 3


Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta, prawobrzeżna część stolicy Buda, m.in.: Wzgórze Zamkowe z Basztą Rybacką i gotyckim kościołem Macieja, Zamek Królewski (dziedziniec). Przejazd na Wzgórze Gellerta z pomnikiem Wyzwolenia i przepięknym widokiem na miasto. Most Łańcuchowy – najstarszy i najwspanialszy w Budapeszcie. Plac Bohaterów z Pomnikiem Millenium, Park Miejski z pałacykiem Vajdahunyad, Parlament, Plac Lajosa Kossutha, Wielka Synagoga, Muzeum Narodowe (z zewnątrz), bazylika św. Stefana, kąpielisko termalne Sechenyie – jedno z największych i najpiękniejszych w Europie. Wieczorem obiadokolacja z winem i muzyką w typowej węgierskiej csardzie (fakultatywnie). Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 4


Śniadanie. Rejs statkiem po Dunaju, wizyta w Szentendre, jednym z najbardziej malowniczych, naddunajskich miasteczek na Węgrzech. Spacer po starówce, zwiedzanie Muzeum Marcepana. Przyjazd do Wyszehradu, zwiedzanie twierdzy wyszehradzkiej z pięknym widokiem na Zakole Dunaju. Przejazd do Esztergom, zwiedzanie największej węgierskiej bazyliki, miejsca koronacji pierwszego króla Węgier. Zamek Arpadów, pierwszej węgierskiej dynastii królewskiej. Obiadokolacja (fakultatywnie), nocleg tranzytowy na terenie Słowacji.

DZIEŃ 5


Śniadanie. Przyjazd do Polski, powrót do poszczególnych miejscowości w kraju.

Program jest ramowy, kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie.

DOPŁATY OPCJONALNE:
Dopłata do pokoju 1-os.: 340 zł
Dopłata do 3 obiadokolacji: 220 zł

CENA IMPREZY OBEJMUJE


- przejazd autokarem (klimatyzacja, barek, dvd, wc) lub busem (klimatyzacja, dvd)
- 4 noclegi w hotelach**/*** w pokojach 2 - osobowych z łazienką
- 4 śniadania w formie bufetu
- program turystyczny
- opiekę pilota
- ubezpieczenie NNW, KL, bagaż Signal Iduna

DODATKOWO PŁATNE:


- pakiet do realizacji programu: 55 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, rejs statkiem po Balatonie i po Dunaju, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki.

WAŻNE INFORMACJE


1. Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami.
2. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, pociąg). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
3. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBP OLSZTYN ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
4. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
5. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta.
6. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide lub inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisach poszczególnych wycieczek.
Obligatoryjny koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób. Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości uczestników przed wycieczką. Cena pakietu może być podwyższona maksymalnie o 25% podanej ceny w EUR/GBP/inna waluta. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce.
7. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.
8. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym transporcie.
rezerwuj
Pooenie

Cena zawiera: Cena nie zawiera:
Info praktyczne
Brak oferty speniajcej podane kryteria