• Gdzie mogę kupić wycieczkę?

  Wycieczkę można kupić wysyłając zapytanie na email: biuro@pbpolsztyn.com. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu zawarcia umowy. Wycieczkę można również kupić w licencjonowanej agencji turystycznej. Sprawdź listę agencji na naszej stronie: www.pbpolsztyn.com

 • Czy od razu muszę zapłacić za wycieczkę?

  Jeżeli umowa podpisywana jest w terminie powyżej 31 dni od wybranego terminu wyjazdu, wystarczy wpłacić zaliczkę w wysokości 30 % ceny imprezy, a pozostałą kwotę dopłacić najpóźniej 31 dni przed dniem rozpoczęcia imprezy. W przypadku zawierania umowy w terminie krótszym niż 31 dni przed rozpoczęciem imprezy należy zapłacić całość.

 • Jadę sam. Czy muszę dopłacić za pokój 1 osobowy?

  Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1 – osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2 – osobowym.

 • Czy mogę jechać z małym dzieckiem?

  Dziecko może uczestniczyć w wycieczce razem z opiekunem prawnym lub innym opiekunem, jeżeli opiekunowie prawni wyrazili na to zgodę na piśmie. Ze względu na intensywność niektórych programów zwiedzania prosimy, aby zabierać dzieci powyżej 4 r. ż. W razie wątpliwości, prosimy o kontakt z nami lub z licencjonowaną agencją turystyczną. Sprawdź listę agencji na naszej stronie: www.pbpolsztyn.com

 • Kiedy należy stawić się na zbiórkę?

  Na miejsce zbiórki należy stawić się ok. 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu.

 • W którym miejscu należy zgłosić się na zbiórkę?

  Miejsce zbiórki jest podane w katalogu „Autokarem przez Europę”, w umowie-zgłoszeniu oraz na stronie www.pbpolsztyn.com

 • Jak często organizowane są postoje w czasie przejazdu autokarem?

  Krótkie postoje odbywają się co 3-4 godziny w miarę możliwości w zajazdach z barem i toaletą.

 • Czy w autokarze mogę kupić kawę?

  Tak, gorące napoje można kupić na postojach w autokarze za zł.

 • Czy istnieje możliwość rezerwacji konkretnego miejsca w autokarze?

  Tak. Miejsce w autokarze uczestnik wybiera podczas rezerwacji wycieczki. W niektórych autokarach układ miejsc może się różnić od diagramu zamieszczonego w systemie rezerwacyjnym.

 • Czy muszę się ubezpieczyć?

  Wszyscy Klienci, korzystający z wyjazdów za granicę, organizowanych przez Polskie Biuro Podróży Olsztyn Sp. z o.o. ubezpieczeni są w SIGNAL IDUNA POLSKA TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ S.A.
  WARIANT Europa i Basen Morza Śródziemnego oraz Rosja – część europejska
  Zakres Ubezpieczenia: SUPER

  Koszty leczenia 30 000 EURO
  Koszty ratownictwa (podlimit kosztów leczenia) 5.000 EURO
  Trwały uszczerbek na zdrowiu 15.000 PLN
  Śmierci ubezpieczonego jako jednorazowe świadczenie 15.000 PLN
  bagaż podróżny 1.000 PLN
 • Mam kłopoty ze zdrowiem, czy mogę jechać na wycieczkę?

  Wycieczki mają intensywny charakter. Osoby mające problemy ze zdrowiem, prosimy o kontakt z lekarzem przed podjęciem decyzji o zakupie imprezy. Prosimy pamiętać o zabraniu wystarczającej ilości lekarstw, które zażywacie Państwo na co dzień. Proponujemy również, w momencie podpisania umowy, wykupić dodatkowe ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych. Wszelkie informacje odnośnie ubezpieczenia Signal Iduna PTU SA znajdują się na naszej stronie www.pbpolsztyn.com

 • Czy warto się ubezpieczyć od kosztów rezygnacji?

  Oczywiście warto, ponieważ w nagłych przypadkach losowych, kiedy uczestnik jest zmuszony zrezygnować z wykupionej wycieczki jeszcze przed wyjazdem albo przerwać pobyt i wracać do kraju, takie ubezpieczenie pozwala odzyskać część poniesionych już kosztów. Dzięki temu ubezpieczeniu, gdy biuro podróży zgodnie z umową potrąci klientowi część lub całość kwoty wpłaconej na wyjazd, może on liczyć na częściowe ich odzyskanie od ubezpieczyciela. Należy jednak pamiętać, że ubezpieczenie nie obejmuje wszystkich sytuacji, w których rezygnujemy z wyjazdu. Wszelkie informacje odnośnie ubezpieczenia Signal Iduna PTU SA znajdują się na naszej stronie www.pbpolsztyn.com

 • O czym warto pamiętać przed wyjazdem?

  Przed wyjazdem należy sprawdzić ważność i stan paszportu lub dowodu. Zakupić lokalną walutę. Posiadacze telefonów komórkowych powinni pamiętać o włączeniu roamingu.

 • Co spakować na wycieczkę?

  Warto zabrać dobrą książkę, prasę lub odtwarzacz muzyki, który umili podróż autokarem. Dobry pomysł to poduszeczka, mały kocyk, wygodnie obuwie, które pozwoli naszym nogom odpoczywać. Nie zapomnijmy o aparacie fotograficznym i podręcznej apteczce.